Next-Level.pl
Ze względu na swoje lecznicze właściwości była używana w wielu krajach świata. Nazywana jest drzewem chrzanowym, ponieważ korzenie jej drzewa...

" />
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! (+48) 570 607 607 LUB NAPISZ: SKLEP@NEXT-LEVEL.PL
Moringa - Poznaj jej właściwości i działanie 0
Moringa - Poznaj jej właściwości i działanie

Wiele substancji używanych we współczesnej medycynie pochodzi od roślin i ziół. Były one używane przez naszych przodków, jako lekarstwa na różne schorzenia. Naukowcy selekcjonowali konkretne substancje, które działały w określony, pozytywny sposób na nasz organizm i na ich bazie zaczęto wytwarzać leki. Jednym z takich ziół jest Moringa, którą można dziś stosować w formie suplementu.

Czym jest moringa?

Jest to roślina znana już z czasów starożytnych. Ze względu na swoje lecznicze właściwości była używana w wielu krajach świata. Nazywana jest drzewem chrzanowym, ponieważ korzenie jej drzewa w smaku przypominają właśnie chrzan.

Moringa - właściwości lecznicze i zalety stosowania

 • Moringa może być stosowna jako pomoc w niedożywieniu lub złym odżywianiu. Wynika to z faktu, że liście tej rośliny zawierają w sobie najważniejsze dla naszego organizmu aminokwasy, kwasy tłuszczowe oraz składniki mineralne i witaminy.
 • Jest bardzo dobrym źródłem przeciwutleniaczy, związków przeciwzapalnych i błonnika.
 • Zawiera w swoim składzie zeatynę - antyoksydant, który ułatwia przyswajanie witamin i minerałów.
 • Pomaga na różne dolegliwości takie jak: anemia, gorączka, katar i inne choroby górnych dróg oddechowych.
 • Zawarty w niej salwesterol jest w działaniu na ludzki organizm podobny do antybiotyku.
 • Przeprowadzone badania u zwierząt wskazały, że Moringa może zmniejszać powstawanie nowej tkanki tłuszczowej, a nawet zwiększać rozpad już istniejącej. Niestety nie ma pewności, czy taki sam efekt byłby uzyskany u ludzi.
 • Pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.
 • Wspomaga lepszy wygląd skóry i poprawia cerę.
 • Poprawia stan włosów.
 • Niweluje efekty zmęczenia i jego odczuwanie w trakcie doby.
 • Reguluje wysokość ciśnienia tętniczego.
 • Poprawia pracę tarczycy.

                                                                                                    

 

Dawkowanie

Dawkowanie waha się w granicach od 500 mg do 2000 mg. Warto zaznaczyć, że należy zaczynać suplementację od małych dawek i stopniowo ją zwiększać. Moringa jest bezpieczna w stosowaniu i nie zauważono skutków ubocznych przy przyjmowaniu regularnie zalecanych dawek.

 

Autor: Artur Jobda - Doświadczony trener personalny, szkoleniowiec, instruktor kulturystyki, rekreacji ruchowej oraz fitness, certyfikowany instruktor Blackroll. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych, korekcji wad postawy i nauki poprawnego wykonywania ćwiczeń, dobieraniu odpowiednich planów treningowych i żywieniowych. Pracuje z ludźmi po urazach, jak i sportowcami – zawodnikami sportów walki, biegów OCR, kolarzami. Źródło:
1. Hakim Bey, All Things Moringa. The Story of an Amazing Tree of Life, 2010 Kathryn A. Witt, The Nutrient Content of Moringa oleifera Leaves, „ECHO Research Notes” [data publikacji 2013-10-20].
2.Fuglie L.J., The Miracle Tree: Moringa oleifera: Natural Nutrition for the Tropics. Church World Service, 2001.
3. Kulczyński B., Gramza-Michałowska A., Grdeń M., Właściwości terapeutyczne Moringa oleifera, „Med Rodz” 2017, nr 20(2), s. 111-117,
4. Anwar F., Latif S., Ashraf M., Gilani A.H., Moringa oleifera: a food plant with multiple medicinal uses, „Phytother Res” 2007, nr 21(1), s. 17-25.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Odbierz 7% rabatu na pierwsze zakupy! Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i promocjami!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl