Next-Level.pl
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! (+48) 570 607 607 LUB NAPISZ: SKLEP@NEXT-LEVEL.PL
Producenci
Promocje
PHARMOVIT WITAMINA K2-VIT OIL ACTIVE KROPLE 30ML
PHARMOVIT WITAMINA K2-VIT OIL ACTIVE KROPLE 30ML
40,90 zł 34,90 zł
szt.
PHARMOVIT WŁOSY SKÓRA PAZNOKCIE 500 ML
PHARMOVIT WŁOSY SKÓRA PAZNOKCIE 500 ML
84,90 zł 69,90 zł
szt.
6PAK SAUCE ZERO ANDALUSIAN 500 ML
6PAK SAUCE ZERO ANDALUSIAN 500 ML
19,99 zł 8,99 zł
szt.
6PAK SAUCE ZERO RASPBERRY 500ML
6PAK SAUCE ZERO RASPBERRY 500ML
18,99 zł 8,99 zł
szt.
REAL THAI MLECZKO KOKOSOWE COCONUT MILK PUSZKA 400ML
REAL THAI MLECZKO KOKOSOWE COCONUT MILK PUSZKA 400ML
10,90 zł 9,70 zł
szt.
PHARMOVIT STAWY CHRZĄSTKI MIĘŚNIE 500 ML
PHARMOVIT STAWY CHRZĄSTKI MIĘŚNIE 500 ML
84,90 zł 69,90 zł
szt.
PHARMOVIT KOLAGEN 10 000 MG 500 ML
PHARMOVIT KOLAGEN 10 000 MG 500 ML
84,90 zł 69,90 zł
szt.
CHEAT MEAL SYRUP 0% CHOCOLATE COOKIE 500 ML
CHEAT MEAL SYRUP 0% CHOCOLATE COOKIE 500 ML
26,90 zł 9,99 zł
szt.
SOLVE LABS LION'S MANE EKSTRAKT 10:1 PROSZEK 100G
SOLVE LABS LION'S MANE EKSTRAKT 10:1 PROSZEK 100G
155,00 zł 129,00 zł
szt.
REAL THAI MLECZKO KOKOSOWE COCONUT MILK KARTON 250ML
REAL THAI MLECZKO KOKOSOWE COCONUT MILK KARTON 250ML
6,40 zł 5,70 zł
szt.

Antyoksydanty

Antyoksydanty, określane także przeciwutleniaczami, to substancje bioaktywne o szerokim spektrum działania. Naturalnie występują w produktach roślinnych. Można je znaleźć w dużej ilości np. w warzywach, ziołach, orzechach, kakao oraz oliwie z oliwek. Antyoksydanty neutralizują szkodliwe dla organizmu wolne rodniki tlenowe zapobiegając stresowi oksydacyjnemu. Pełnią istotną rolę w profilaktyce chorób, szczególnie cywilizacyjnych. Przeciwutleniacze mają zdolność opóźniania procesów starzenia organizmu.

BEORGANIC ACEROLA BIO W PROSZKU 200G BEORGANIC ACEROLA BIO W PROSZKU 200G
Producent: BeOrganic
Cena: 55,99 zł 69,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
BONUM WITAMINA C PROSZEK 500G BONUM WITAMINA C PROSZEK 500G
Producent: Bonum
Cena: 19,99 zł
szt.
zobacz więcej
MUSCLE CARE ACAI 90 TABS MUSCLE CARE ACAI 90 TABS
Producent: Muscle Care
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
MUSCLE CARE ALA 90 TABS. MUSCLE CARE ALA 90 TABS.
Producent: Muscle Care
Cena: 39,50 zł
zobacz więcej
MUSCLE CARE COENZYME Q10 90 TABS MUSCLE CARE COENZYME Q10 90 TABS
Producent: Muscle Care
Cena: 28,00 zł
zobacz więcej
MUSCLE CARE VITAMIN C 90 TABS MUSCLE CARE VITAMIN C 90 TABS
Producent: Muscle Care
Cena: 14,90 zł
szt.
zobacz więcej
NOW FOODS EGCG 400MG 90 KAPS. NOW FOODS EGCG 400MG 90 KAPS.
Producent: Now Foods
Cena: 56,90 zł
zobacz więcej

Antyoksydanty, określane także przeciwutleniaczami, to substancje bioaktywne o szerokim spektrum działania. Naturalnie występują w produktach roślinnych. Można je znaleźć w dużej ilości np. w warzywach, ziołach, orzechach, kakao oraz oliwie z oliwek. Antyoksydanty neutralizują szkodliwe dla organizmu wolne rodniki tlenowe zapobiegając stresowi oksydacyjnemu. Pełnią istotną rolę w profilaktyce chorób, szczególnie cywilizacyjnych. Przeciwutleniacze mają zdolność opóźniania procesów starzenia organizmu.

ANTYOKSYDANTY SKLEP INTERNETOWY

Antyoksydanty co to takiego?

Antyoksydanty to szczególna grupa naturalnych substancji biologicznie aktywnych, których najważniejszą funkcją jest wstrzymywanie lub opóźnianie procesów utleniania. Antyutleniacze neutralizują wolne rodniki zapobiegając wystąpieniu szkodliwego dla organizmu stresu oksydacyjnego. Najlepiej poznanymi antyoksydantami o udowodnionym działaniu są m.in.: witaminy A, C, E, selen, cynk, karotenoidy, astaksantyna, polifenole, np. resweratrol oraz koenzym Q10.

Antyoksydanty jak działają?

Antyoksydanty wchodzą w reakcje z wolnymi rodnikami ostatecznie prowadząc do ich aktywacji. Możemy wyróżnić dwa mechanizmy, poprzez które działają antyoksydanty. Pierwszy z nich polega na przerywaniu reakcji rodnikowych. Drugi na wychwytywaniu przez antyoksydanty tlenu oraz chelatowaniu jonów uczestniczących w tworzeniu się rodników i przekształcanie ich w nieaktywne pochodne.

Antyoksydanty co dają?

Antyoksydanty ochraniają komórki, tkanki, błony komórkowe oraz DNA przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem reaktywnych form tlenu. Uczestniczą w naprawie uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki, z którymi organizm nie mógł sobie poradzić samodzielnie. Antyutleniacze zapobiegają przewlekłemu stresowi oksydacyjnemu, który jest jednym z czynników prowadzących do rozwoju chorób cywilizacyjnych.

ANTYOKSYDANTY DOSTAWA DO DOMU

Gdzie znajdują się antyoksydanty?

Źródłem antyoksydantów są przede wszystkim naturalne produkty roślinne. Największe ich ilości znajdziemy w warzywach, owocach, orzechach, nasionach, ziołach, przyprawach, a także w gorzkim kakao, zielonej herbacie oraz oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Antyoksydanty w kosmetyce

Każdego dnia nasza skóra narażona jest na szereg niekorzystnych czynników środowiskowych. W wyniku tego następuje produkcja wolnych rodników, co prowadzi do przyspieszenia procesów jej starzenia i powstawania zmarszczek. Antyoksydanty, ze względu na swoje silne działanie przeciwutleniające, stały się powszechnym składnikiem stosowanym w kosmetologii. Ponadto są bezpieczne i dobrze tolerowane przez każdy rodzaj skóry. Najczęściej stosowanymi antyoksydantami w kosmetologii są: koenzym Q10, witaminy C i E, resweratrol oraz ekstrakt z jagód acai.

Antyoksydanty w sporcie

Wszystkie treningi, zwłaszcza o bardzo wysokiej intensywności, wywołują zwiększoną produkcję wolnych rodników. Dzieje się tak w wyniku zwiększonej konsumpcji tlenu. Bardzo intensywne i regularne treningi mogą zwiększać ryzyko występowania częstszych i silniejszych stanów zapalnych wywołanych stresem oksydacyjnym. Dlatego warto rozważyć podaż antyoksydantów w diecie sportowca, zwłaszcza w okresie regeneracji między cyklami oraz w sytuacji przetrenowania. Do najczęściej stosowanych przez osoby aktywne przeciwutleniaczy należą: NAC, koenzym Q10 oraz resweratrol. Należy jednak pamiętać o stosowaniu odpowiednich dawek, ponieważ zbyt wysoka podaż antyoksydantów może negatywnie wpływać na adaptacje treningowe.

PRZECIWUTLENIACZE

Przeciwutleniacze to specjalna grupa bioaktywnych substancji naturalnego pochodzenia o szerokim spektrum działania na organizm. Cechą wspólną wszystkich przeciwutleniaczy jest zwalczanie wolnych rodników i zapobieganie rozwojowi przewlekłego stanu zapalnego. Odgrywają bardzo ważną rolę w profilaktyce szeregu chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca, choroby neurodegeneracyjne czy reumatoidalne zapalenie stawów. Do najlepiej poznanych i najskuteczniejszych antyoksydantów zaliczamy: resweratrol, koenzym Q10, witaminy A, C, E, polifenole oraz składniki mineralne takie jak cynk i selen.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl