Next-Level.pl
Producenci
Promocje
PHARMOVIT HERBALLINE 4BEAUTY 60 KAPS
PHARMOVIT HERBALLINE 4BEAUTY 60 KAPS
41,90 zł 34,90 zł
szt.
REAL PHARM SHAKE IT MIX BIAŁEK PROSZEK 700G
REAL PHARM SHAKE IT MIX BIAŁEK PROSZEK 700G
89,00 zł 75,90 zł
PHARMOVIT K2+D3 MAX VEGE ACTIVE 60 KAPS
PHARMOVIT K2+D3 MAX VEGE ACTIVE 60 KAPS
59,90 zł 44,90 zł
szt.
PHARMOVIT EKSTRAKTY OCZYSZCZANIE ORGANIZMU 30 ML
PHARMOVIT EKSTRAKTY OCZYSZCZANIE ORGANIZMU 30 ML
34,90 zł 29,90 zł
szt.
PHARMOVIT HERBALLINE DETOKSEN 60 KAPS
PHARMOVIT HERBALLINE DETOKSEN 60 KAPS
41,90 zł 34,90 zł
szt.
REAL PHARM REAL MASS GAINER PROSZEK 1KG
REAL PHARM REAL MASS GAINER PROSZEK 1KG
55,00 zł 45,00 zł
REAL PHARM RED SPEED PROSZEK 400G
REAL PHARM RED SPEED PROSZEK 400G
49,00 zł 39,00 zł
REAL PHARM RED SPEED SHOT 80ML
REAL PHARM RED SPEED SHOT 80ML
5,00 zł 3,99 zł
szt.
SOLVE LABS REISHI EKSTRAKT 10:1 PROSZEK 30G
SOLVE LABS REISHI EKSTRAKT 10:1 PROSZEK 30G
49,00 zł 39,00 zł
szt.
PIĄTNICA POMIDOR CZOSNEK BAZYLIA SŁOIK 150G
PIĄTNICA POMIDOR CZOSNEK BAZYLIA SŁOIK 150G
11,90 zł 9,90 zł
szt.
PHARMOVIT HERBALLINE DREAMVIT 60 KAPS
PHARMOVIT HERBALLINE DREAMVIT 60 KAPS
41,90 zł 34,90 zł
szt.
REAL PHARM AAKG ARGININA PROSZEK 300G
REAL PHARM AAKG ARGININA PROSZEK 300G
79,00 zł 65,00 zł

Oleje MCT

Olej MCT jest roślinnym produktem dostarczającym średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych znanych jako MCT.  Są rozkładane są przez wątrobę i bardzo szybko dostają się do krwioobiegu. Dzięki tej właściwości mogą być wykorzystane jako szybkie źródło paliwa dla mięśni i mózgu. Kwasy tłuszczowe MCT zwiększają zdolności wysiłkowe i jednocześnie zmniejszają straty glikogenu mięśniowego. Mają działanie antykatabolicznie, zapobiegają degradacji mięśni (białka) i zmniejszają wykorzystanie aminokwasów.  

OLIMP MCT OIL 400ML OLIMP MCT OIL 400ML
Producent: Olimp
Cena: 34,90 zł
zobacz więcej
PROACTIVE MCT OIL 400ML PROACTIVE MCT OIL 400ML
Producent: ProActive
Cena: 27,90 zł
zobacz więcej
REAL PHARM MCT OIL PŁYN 400ML REAL PHARM MCT OIL PŁYN 400ML
Producent: Real Pharm
Cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
TREC MCT GOLD 400 ML TREC MCT GOLD 400 ML
Producent: Trec
Cena: 39,90 zł
zobacz więcej

Olej MCT jest roślinnym produktem dostarczającym średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych znanych jako MCT.  Są rozkładane są przez wątrobę i bardzo szybko dostają się do krwioobiegu. Dzięki tej właściwości mogą być wykorzystane jako szybkie źródło paliwa dla mięśni i mózgu. Kwasy tłuszczowe MCT zwiększają zdolności wysiłkowe i jednocześnie zmniejszają straty glikogenu mięśniowego. Mają działanie antykatabolicznie, zapobiegają degradacji mięśni (białka) i zmniejszają wykorzystanie aminokwasów.  

OLEJ MCT SKLEP INTERNETOWY 

Olej MCT co to jest?

Olej MCT zawiera specjalny roślinny kompleks łatwo przyswajalnych średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych znanych jako MCT. Zaliczane są one do rodziny kwasów tłuszczowych nasyconych, a ich najbardziej znanymi przedstawicielami są kwas kapronowy, kaprylowy, kaprynowy i laurynowy. Naturalnie występują w bardzo ograniczonej ilości produktów, jego najlepszymi źródłami są olej palmowy oraz OLEJ kokosowy. W mniejszych ilościach znajdziemy je także w tłuszczu mlecznym. MCT ze względu na mniejszy rozmiar od dominujących w żywności długołańcuchowych kwasów tłuszczowych są szybciej metabolizowane i wchłaniane.  

Co daje olej MCT?

Olej MCT wyróżnia się kilkoma niezwykle cennymi właściwościami. Ze względu na szybki rozkład i wchłanianie do krwioobiegu MCT jest skoncentrowanym źródłem paliwa dla pracujących mięśni w czasie wysiłku fizycznego. Niezwykle szybko zasila podstawowe szlaki energetyczne nie obciążając przy tym przewodu pokarmowego i nie wywołując zaburzeń żołądkowo – jelitowych. Kwasy tłuszczowe o średniej długości łańcucha stanowią źródło energii nie tylko dla mięśni, ale także dla mózgu. MCT ze względu na odmienny metabolizm często stosowany jest w stanach upośledzonego wchłaniania tłuszczów. Olej MCT posiada także działanie antykataboliczne, co związane jest z jego właściwościami ketogennymi. Zwiększone wytwarzanie ciał ketonowych wyraźnie obniża wykorzystanie aminokwasów w procesach energetycznych. Dzięki temu tkanka mięśniowa jest chroniona przed degradacją. Jest to szczególnie wyraźne w czasie stosowania diety o niskiej zawartości węglowodanów.

OLEJ MCT DOSTAWA DO DOMU

Jak stosować olej MCT?

Olej MCT stanowi cenne wsparcie w czasie odchudzania, sprzyja szczególnie szybszemu pozbyciu się najgoroźniejszej dla naszego zdrowia tkanki tłuszczowej trzewnej. Ze względu na silne właściwości termogenne jego spożycie związane jest ze zwiększonym wydatkowaniem energii w postaci ciepła i przyspieszeniem metabolizmu. Dodatkową korzyścią jest wpływ oleju MCT na zmniejszenie apetytu i potrzeby konsumpcji poprzez hamujące oddziaływanie na ośrodek sytości w mózgu. Zdecydowanie ułatwia to osiągnięcie deficytu kalorycznego i przyspiesza proces redukcji nadprogramowych kilogramów. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe ze względu na działanie ketogenne przyspieszają adaptacje i wejście w stan ketozy u osób stosujących diety o bardzo niskiej zawartości węglowodanów.

Olej MCT w sporcie

Suplementacja olejem MCT jest szczególnie rekomendowana zawodowym sportowcom, a także wszystkim uprawiającym aktywność fizyczną rekreacyjnie. Ze względu na błyskawiczne wchłanianie średniołańcuchowych kwasó tłuszczowych stanowią szybki zastrzyk energii dla mięśni i oszczędzają zapasy glikogenu mięśniowego w czasie wysiłku fizycznego. Przekłada się to na poprawę zdolności wysiłkowych. Olej MCT świetnie sprawdzi się zarówno bezpośrednio przed, jak i zaraz po zakończonym treningu. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe nie tylko wspierają organizm w czasie aktywności fizycznej, ale także sprzyjają szybszej regeneracji.

ŚREDNIOŁAŃCUCHOWE KWASY TŁUSZCZOWE

Dla kogo Olej MCT

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe to specjalna grupa kwasów tłuszczowych nasyconych o szeregu korzystnych właściwości. Naturalnie występują przede wszystkim w roślinnych produktach, ale w bardzo ograniczonej ilości.  Do najbogatszych źródeł MCT nalezą olej palmowy oraz olej kokosowy. Średniołańcuhowe kwasy tłuszczowe wykorzystywane są przede wszystkim jako niezwykle szybkie źródło energii dla pracujących mięśni oraz mózgu. Stanowią cenne wsparcie u osób stosujących diety niskowęglowodanowe oraz diety ketogeniczne, przyspieszając i ułatwiając wejście w stan ketozy. W świecie sportu cenione są za właściwości antykataboliczne, poprawiające zdolności wysiłkowe i ułatwiające regenerację.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl