Next-Level.pl
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! (+48) 570 607 607 LUB NAPISZ: SKLEP@NEXT-LEVEL.PL
Producenci
Promocje
PHARMOVIT KOLAGEN 10 000 MG 500 ML
PHARMOVIT KOLAGEN 10 000 MG 500 ML
84,90 zł 69,90 zł
szt.
CHEAT MEAL SYRUP 0% SALTED CARAMEL 500 ML
CHEAT MEAL SYRUP 0% SALTED CARAMEL 500 ML
26,90 zł 19,90 zł
szt.
HEALTH LABS HAPPYME KIEDY CHCESZ POPRAWIĆ SAMOPOCZUCIE 120 KAPSUŁEK
HEALTH LABS HAPPYME KIEDY CHCESZ POPRAWIĆ SAMOPOCZUCIE 120 KAPSUŁEK
189,00 zł 139,00 zł
HEALTH LABS SMARTME LEPSZA KONDYCJA SKÓRY PŁYN 250ML
HEALTH LABS SMARTME LEPSZA KONDYCJA SKÓRY PŁYN 250ML
109,00 zł 89,99 zł
szt.
OSTROVIT SLEEP WELL PROSZEK 270G
OSTROVIT SLEEP WELL PROSZEK 270G
43,90 zł 33,90 zł
szt.
CHEAT MEAL SYRUP 0% CHOCOLATE NUT 500 ML
CHEAT MEAL SYRUP 0% CHOCOLATE NUT 500 ML
26,90 zł 19,90 zł
szt.

Minerały

Składniki mineralne (minerały) to pierwiastki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie dostarczają energii, ale są potrzebne do przebiegu wielu procesów metabolicznych. Dzielimy je na makroelementy i mikroelementy. Składniki mineralne pełnią wiele ważnych funkcji w organizmie: stanowią materiał budulcowy kości, zębów, skóry i włosów, wchodzą w skład hormonów, regulują gospodarkę wodno-elektrolitową i utrzymują równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. 

ALE HYDROSALT 60 KAPS. ALE HYDROSALT 60 KAPS.
Cena: 29,99 zł
zobacz więcej
ALINESS LIT 5MG 100 TABLETEK ALINESS LIT 5MG 100 TABLETEK
Producent: Aliness
Cena: 39,90 zł
zobacz więcej

Składniki mineralne (minerały) to pierwiastki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie dostarczają energii, ale są potrzebne do przebiegu wielu procesów metabolicznych. Dzielimy je na makroelementy i mikroelementy. Składniki mineralne pełnią wiele ważnych funkcji w organizmie: stanowią materiał budulcowy kości, zębów, skóry i włosów, wchodzą w skład hormonów, regulują gospodarkę wodno-elektrolitową i utrzymują równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. 

MINERAŁY SKLEP INTERNETOWY

Minerały czym są

Minerały to potoczna nazwa soli mineralnych i składników mineralnych, które są nieorganicznymi związkami chemicznymi. Minerały dzielą się na mikroelementy oraz makroelementy i odpowiadają za prawidłowy przebieg wielu funkcji w organizmie. Mikroelementy cechują się tym, że występują w ludzkim organizmie w śladowych ilościach i zapotrzebowanie na te substancje zazwyczaj nie przekracza 100 mg dziennie. Do mikroelementów należą m.in. cynk, żelazo, chrom, miedź i selen. Makroelementy to pierwiastki występujące w większej ilości i których zapotrzebowanie wynosi więcej niż 100 mg każdego dnia. Najpopularniejsze makroskładniki to magnez, potas, sód i wapń.

Minerały w sporcie

Minerały w sporcie wykorzystywane są od wielu lat. Wraz z wiekiem i ze wzrostem aktywności fizycznej wzrasta nasze zapotrzebowaniena na składniki mineralne, które są niezbędne w wielu procesach metabolicznych i fizjologicznych w organizmie człowieka. Minerały odgrywają istotną rolę w nawodnieniu organizmu, przekaźnictwie nerwowym oraz zapobiegają skurczom mięśni. Odpowiadają za tworzenie się czerwonych krwinek i wpływają na rozwój i utrzymanie zdrowych kości. Podczas uprawiania sportu część procesów metabolicznych ulega przyspieszeniu. Do optymalnego funkcjonowania niezbędna jest wtedy odpowiednia ilość minerałów. Sportowcy powinni przyjmować odpowiednią ilość wszystkich minerałów w swojej diecie i suplementacji, ponieważ niedobór minerałów może pogorszyć optymalny stan zdrowia, które może niekorzystnie wpłynąć na wyniki sportowe.

MINERAŁY DOSTAWA DO DOMU

Kiedy brać minerały

Pora przyjmowania minerałów jest zależna od konkretnego składnika mineralnego i jego formy. Suplementacja minerałami powinna być dobrana możliwie indywidualnie. Dostosowana do naszego zapotrzebowania na niezbędne mikroelementy oraz makroelementy. Decydując się na zakup minerałów warto też wiedzieć jakie składniki dostarczamy wraz z pożywieniem i jakich minerałów nam brakuje. Niestety bardzo często standardowa dieta jest uboga w minerały i wtedy suplementacja minerałami może okazać się dla organizmu bardzo pomocna. Minerały wzmacniają skórę, włosy i paznokcie, uczestniczą w procesie syntezy białek, wzmacniają odporność organizmu, działają przeciwutleniająco.

Minerały do wody

Minerały są świetnym dodatkiem do wody, szczególnie podczas uprawiania dłuższej aktywności fizycznej. Głównymi minerałami naturalnie występującymi w wodzie są wapń i magnez. Wapń wykorzystywany jest do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej. Magnez jest niezbędnym związkiem odpowiadajacym za prawidłową pracę mięśni. Niestety minerały w wodzie występują w niewielkiej ilości i nawet woda wysokomineralizowana uzupełnia nasze zapotrzebowanie jedynie w 5-15%. Napój z minerałami może być także przygotowany samodzielnie. Najprostszy domowy izotonik to połączenie wody, miodu, cytryny i soli.

ELEKTROLITY

Elektrolity do picia

Elektrolity to jony soli, które znajdują się w osoczu, krwi i płynach tkankowych. Niedobór elektrolitów może osłabić organizm i zaburzyć jego podstawowe funkcje. Zapotrzebowanie na elektrolity wzrasta w przypadku uprawiania aktywności fizycznej, upałów, stosowania używek, niskowartościowej i deficytowej diety oraz w przypadku biegunek i wymiotów. Do najważniejszych elektrolitów zaliczają się magnez, potas, wapń i sód. Przyjmowanie ich wraz z dietą lub w formie suplementów zapobiega powstawaniu wielu choróboraz pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i poziom energii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl