Next-Level.pl
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! (+48) 570 607 607 LUB NAPISZ: SKLEP@NEXT-LEVEL.PL
Producenci
Bestsellery
Promocje
PHARMOVIT WITAMINA D3 JUNIOR OIL ACTIVE KROPLE 30ML
PHARMOVIT WITAMINA D3 JUNIOR OIL ACTIVE KROPLE 30ML

23,12 zł

Najniższa cena: 28,90 zł
szt.
PHARMOVIT COLLAGEN WOMAN PROSZEK 20 SASZETEK
PHARMOVIT COLLAGEN WOMAN PROSZEK 20 SASZETEK

65,90 zł

Najniższa cena: 75,90 zł
szt.
SOLVE LABS CORDYCEPS EKSTRAKT 10:1 PROSZEK 100G
SOLVE LABS CORDYCEPS EKSTRAKT 10:1 PROSZEK 100G

129,00 zł

Najniższa cena: 155,00 zł
szt.
MUSCLE CARE CLA 90 TABS
MUSCLE CARE CLA 90 TABS

22,90 zł

Najniższa cena: 26,90 zł
szt.
MUSCLE CARE GREEN TEA 90 TABS
MUSCLE CARE GREEN TEA 90 TABS

15,99 zł

Najniższa cena: 19,00 zł
szt.
PHARMOVIT OLIWKA EUROPEJSKA 20% 60 KAPS
PHARMOVIT OLIWKA EUROPEJSKA 20% 60 KAPS

31,90 zł

Najniższa cena: 37,90 zł
szt.
PHARMOVIT WITAMINA K2-VIT OIL ACTIVE KROPLE 30ML
PHARMOVIT WITAMINA K2-VIT OIL ACTIVE KROPLE 30ML

33,52 zł

Najniższa cena: 41,90 zł
szt.
PHARMOVIT WITAMINY ADEK JUNIOR OIL ACTIVE KROPLE 30ML
PHARMOVIT WITAMINY ADEK JUNIOR OIL ACTIVE KROPLE 30ML

34,32 zł

Najniższa cena: 42,90 zł
szt.
PONCZO DO MORSOWANIA ROZ. M
PONCZO DO MORSOWANIA ROZ. M

179,00 zł

Najniższa cena: 199,00 zł
szt.
PHARMOVIT MUSHROOM COMPLEX 60 KAPSUŁEK
PHARMOVIT MUSHROOM COMPLEX 60 KAPSUŁEK

36,90 zł

Najniższa cena: 43,90 zł
szt.
MUSCLE CARE MSM 90 TABS
MUSCLE CARE MSM 90 TABS

14,90 zł

Najniższa cena: 17,90 zł
szt.
SOLVE LABS REISHI EKSTRAKT 10:1 PROSZEK 100G
SOLVE LABS REISHI EKSTRAKT 10:1 PROSZEK 100G

129,00 zł

Najniższa cena: 155,00 zł
szt.

Enzymy trawienne

Enzymy trawienne to specjalistyczne enzymy produkowane w przewodzie pokarmowym. Umożliwiają i ułatwiają rozkładanie pokarmu na prostsze cząsteczki, które mogą być wchłonięte i wykorzystane przez organizm. Wyróżnia się kilka podstawowych grup enzymów: proteazy, amylazy, lipazy, laktazy. Produktami bogatymi naturalnie w enzymy trawienne są m.in. ananas i papaja. Suplementy zawierają kompleksy multienzymatyczne pochodzenia roślinnego o szerokim spektrum działania. Suplementacja enzymów trawiennych będzie cennym wsparcie w przypadku zaburzeń pracy przewodu pokarmowego, u osób aktywnych, mających nietolerancje pokarmowe oraz u osób starszych.

Enzymy trawienne to specjalistyczne enzymy produkowane w przewodzie pokarmowym. Umożliwiają i ułatwiają rozkładanie pokarmu na prostsze cząsteczki, które mogą być wchłonięte i wykorzystane przez organizm. Wyróżnia się kilka podstawowych grup enzymów: proteazy, amylazy, lipazy, laktazy. Produktami bogatymi naturalnie w enzymy trawienne są m.in. ananas i papaja. Suplementy zawierają kompleksy multienzymatyczne pochodzenia roślinnego o szerokim spektrum działania. Suplementacja enzymów trawiennych będzie cennym wsparcie w przypadku zaburzeń pracy przewodu pokarmowego, u osób aktywnych, mających nietolerancje pokarmowe oraz u osób starszych.

ENZYMY TRAWIENNE SKLEP INTERNETOWY

Enzymy trawienne co to?

Enzymy trawienne to grupa substancji naturalnie wytwarzanych w układzie pokarmowym, biorąca udział w procesach trawienia pożywienia. Wyróżnia się kilka rodzajów enzymów trawiennych ze względu na to, że każda grupa działa na inne składniki pokarmowe. Do podstawowych enzymów zaliczamy: proteazy, lipazy, amylazy, laktazę oraz celulazę. Rozkładają one odpowiednio białka, tłuszcze, węglowodany, laktozę (cukier mleczny) oraz błonnik. Enzymy trawienne możemy znaleźć także w niektórych produktach spożywczych naturalnie bogatych w te substancje. Przykładem są tutaj ananas, papaja oraz kiwi.  

Jak działają enzymy trawienne?

Enzymy trawienne są produkowane przez gruczoły trawienne i wydzielane w układzie pokarmowym. Odpowiedzialne są za rozkład złożonych związków zawartych w pożywieniu do prostszych cząsteczek. Rozkładowi ulegają przede wszystkim białka, tłuszcze oraz węglowodany. Zapewnia to prawidłowe trawienie oraz wchłanianie składników odżywczych w przewodzie pokarmowym i późniejsze wykorzystanie ich przez tkanki. Odpowiednia praca enzymów trawiennych wpływa na właściwe odżywienie organizmu.

Kiedy stosować enzymy trawienne?

Enzymy trawienne wpływają pozytywnie na stan i funkcjonowanie układu pokarmowego. Niedostateczna endogenna produkcja prowadzi do upośledzenia procesów trawienia i przyswajania składników odżywczych. W konsekwencji prowadzi to do pogorszonego stanu odżywienia organizmu. Dlatego suplementacja enzymów trawiennych sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju zaburzeniach pracy przewodu pokarmowego, takich jak np. wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha czy zespół jelita nadwrażliwego. Egzogenna podaż enzymów może być także pomocna przy nietolerancjach i nadwrażliwościach pokarmowych.

ENZYMY TRAWIENNE DOSTAWA DO DOMU

Enzymy trawienne w sporcie

Odpowiednie trawienie i wchłanianie u sportowców jest niezwykle ważne, ze względu na wysoką podaż kalorii zapewniającą trzymanie odpowiedniej masy ciała i mięśni oraz energii na wysokim poziomie. Szacuje się, że około 30–70% sportowców doświadcza zaburzeń żołądkowo–jelitowych. Problemy z przewodem pokarmowych bywają nawet przyczyną rezygnacji w trakcie zawodów. Szczególnie jest to widoczne w dyscyplinach wytrzymałościowych. Suplementacja enzymami trawiennymi u sportowców zapewni lepszy komfort trawienny w czasie treningów oraz zawodów, co będzie miało wpływ na osiąganie lepszych wyników sportowych.

Enzymy trawienne dla kogo?

Suplementacja enzymów trawiennych polecana jest osobom starszym, u których wraz z wiekiem naturalna produkcja tych cząsteczek maleje. W tej grupie wiekowej ponadto trawienie, wchłanianie i przyswajanie składników odżywczych ulega znacznemu pogorszeniu, dlatego tak ważne jest wsparcie pracy przewodu pokarmowego. Podaż enzymów trawiennych może przynieść wymierne korzyści zawodowym sportowcom oraz amatorom aktywności fizycznej. Wsparcie enzymami trawiennymi będzie także pomocne u osób obciążonych dużym stresem, często podróżujących, zmieniających sposób żywienia i będących na dietach eliminacyjnych.

KOMPLEKSY TRAWIENNE

Kompleksy trawienne to specjalne enzymy naturalnego pochodzenia o szerokim spektrum działania. Są niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów trawienia oraz wchłaniania. Warunkują rozkład złożonych składników pokarmowych, takich jak białka, tłuszcze, węglowodany, błonnik, cukier mleczny (laktoza) do mniejszych cząsteczek. Dzięki czemu mogą one zostać łatwo wchłonięte i wykorzystane przez tkanki organizmu. Do najważniejszych kompleksów trawiennych zaliczamy proteazy, lipazy, amylazy, celulazę i laktazę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl