MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! (+48) 570 607 607 LUB NAPISZ: SKLEP@NEXT-LEVEL.PL
Jak działa i czym jest pycnogenol - wyciąg z kory sosny 0
Jak działa i czym jest pycnogenol - wyciąg z kory sosny
Przeciwutleniacze są bardzo ważne w naszej codziennej diecie. Przede wszystkim pomagają nam one w radzeniu sobie z zagrożeniami, jakie niosą ze sobą wolne rodniki. Nadmiar wolnych rodników powoduje pogorszenie zdrowia, formy sportowej oraz powoduje zwiększone ryzyko zapadania na niektóre choroby. Jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, jakie możemy znaleźć w przyrodzie, jest wyciąg z kory sosny, czyli Pycnogenol.
 
Konkretną substancją dającą tak silne działanie przeciwutleniające w korze sosny jest oligomeric proanthocyanidin, w skrócie – OPC. Można go znaleźć również w pestkach winogron i skórce orzechów.
 
 
ZALETY SUPLEMENTACJI WYCIĄGU Z KORY SOSNY
 
 • Opc działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwnowotworowo
 • Opóźnia procesy starzenia
 • Działa przeciwzapalnie
 • Działa przeciwalergicznie
 • Wpływa pozytywnie na wydolność i wspomaga procesy regeneracji potreningowej
 • Ze względu na hamowanie peroksydazy lipidów, agregację płytek krwi i zwiększenie przepuszczalności drobnych naczyń krwionośnych może być stosowany jako naturalne wsparcie w leczeniu chorób sercowo- naczyniowych takich, jak udar i choroby serca
 • Suplementacja 100 mg preparatu pomagała w badaniach obniżać poziom glukozy we krwi, a więc wyciąg z kory może się okazać pomocny w leczeniu cukrzycy.
 • W przypadku ototoksyczności niektórych preparatów, czyli działaniu uszkadzającemu działanie ucha wewnętrznego lub nerwu przedsionkowo-ślimakowego, pomaga usunąć substancje toksyczne, które spowodowały ten stan.
 • Wspomaga leczenie infekcji skórnych
 • Pomaga chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce i przebarwieniami
 • W połączeniu z L-Argininą może być pomocna w leczeniu erekcji

 

                                                                                                                                          

 
DAWKOWANIE PYCNOGENOLU
 
Dawkowanie waha się od 45 do 350 mg na dobę w zależności od celu, jaki chcemy osiągnąć poprzez suplementację. W przypadku sportowców lub osób chcących obniżyć wysokie ciśnienie tętnicze zaleca się dawkę 200 mg. Gdy chcemy osiągnąć działanie wspomagające układ sercowo- naczyniowy zaleca się sięgać po górną dawkę, czyli 350 mg, a w przypadku łagodzenia alergii podawać 50 mg dwa razy na dobę.
 
SKUTKI UBOCZNE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI 
 
Ekstrakt z kory jest bezpieczną substancją, ale niekiedy mogą wystąpić takie niepożądane objawy, jak np. rozdrażnienie i zmęczenie. Warto również mieć na uwadze, że podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych nie należy zażywać ekstraktu z sosny.
 
 
Autor: Artur Jobda - Doświadczony trener personalny, szkoleniowiec, instruktor kulturystyki, rekreacji ruchowej oraz fitness, certyfikowany instruktor Blackroll. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych, korekcji wad postawy i nauki poprawnego wykonywania ćwiczeń, dobieraniu odpowiednich planów treningowych i żywieniowych. Pracuje z ludźmi po urazach, jak i sportowcami – zawodnikami sportów walki, biegów OCR, kolarzami.
 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Odbierz 7% rabatu na pierwsze zakupy! Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i promocjami!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl