Next-Level.pl
Acetylocholina, czyli naturalny neuroprzekaźnik w mózgu, odgrywa kluczową rolę w tworzeniu pamięci, odpowiada za werbalne i logiczne rozumowanie oraz zdolność koncentracji. Jej poziom możemy zwiększyć poprzez...

" />
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! (+48) 570 607 607 LUB NAPISZ: SKLEP@NEXT-LEVEL.PL
Hupercyna - poznaj jej właściwości i działanie 0
Hupercyna - poznaj jej właściwości i działanie

Dzisiaj rada dla osób, które mają problem ze skupieniem i koncentracją lub potrzebują się przygotować do sesji, czy egzaminu. Suplement, który wam przedstawię, przetestowałem na sobie wielokrotnie. Polecam go z czystym sumieniem bo naprawdę działa i nie zaszkodzi waszemu zdrowiu. Sam stosuję go przed szkoleniem lub ciężkim dniem, który wymaga ode mnie większego skupienia. Sprawdza się znakomicie zwłaszcza w połączeniu z zieloną herbatą lub kawą.

                                                      

Co to jest Acetylocholina?

Acetylocholina jest jednym z naturalnych neuroprzekaźników w mózgu. Odgrywa kluczową rolę w tworzeniu pamięci, odpowiada za werbalne i logiczne rozumowanie oraz zdolność koncentracji. Acetylocholina oferuje również korzyści ochronne i ogranicza związane z rozpadem neurologicznym choroby zwyrodnieniowe.

Skoro już wiemy czym jest acetylocholina, to jak można zwiększyć jej poziom w mózgu? Tutaj z pomocą przychodzi nam suplement o nazwie Hupercyna A.

Teraz trochę naukowego wyjaśnienia: „Hupercyna A jest związkiem wyizolowanym z roślin należących do rodziny Huperziceae lub wytwarzanym przy pomocy technik biosyntetycznych. Związek ten jest inhibitorem acetylocholinoesterazy, co oznacza, że blokuje działanie tego enzymu rozkładając cząsteczki acetylocholiny, czego skutkiem jest wzrost stężenia acetylocholiny, a co się z tym wiąże, jej mózgowego obrotu. Głównym mechanizmem działania hupercyny A jest inhibicja rozkładu enzymu, rozkładającego acetylocholinę – acetylocholinoesterazy. Specyficznie blokuje izoforme G4 struktury acetylocholiny, która jest specyficzna dla ludzkiego mózgu”

O ile zabawa z neuroprzekaźnikami na własną rękę może być  bardzo niebezpieczna, to wiele badań pokazuje, że podawanie Hupercyny A nie powoduje żadnych skutków ubocznych jeśli bierzemy ja w rozsądnych dawkach i cyklicznie. Dlaczego? Ponieważ acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem, który ciężko przestymulować i zmęczyć nim receptory.

Ok, ale czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Tak i zaliczamy do nich skurcze mięśni lub tężyczkę. Wtedy stosowanie hupercyny należy skonsultować z lekarzem.

 

Dawkowanie hupercyny

Zalecane dawkowanie to od 100 mcg do 400 mcg (na mnie działa już 200 mcg, ale jest to sprawa indywidualna).  Stosujemy jednorazowo rano lub przed okresem, kiedy wymagane jest od nas większe skupienie. Nie stosujemy non stop, ponieważ jest to cały czas neuroprzekaźnik i używamy go na przykład przez tydzień, gdy musimy wkuć do sesji. Uwaga! Hupercyna podana przed snem powoduje bardziej świadome sny.

Pamiętajcie, że suplementacja hupercyny to wyjście czasowe i warto sprawdzić co tak naprawdę stoi za kłopotami z waszą koncentracją. Może to być spowodowane między innymi:

  • zbyt małą ilością snu lub niewchodzeniem w fazę głębokiego snu zwaną REM
  • zbyt duże stymulowanie się pobudzaczami typu kawa, które męczą układ nerwowy
  • zbyt niski poziom czerwonych krwinek we krwi przez co do mózgu nie dociera odpowiednia ilość tlenu
  • dieta uboga w tłuszcz, cholesterol i omega 3 (mózg składa się głównie z wspomnianych tłuszczy i potrzebuje ich do naprawy neuronów)
  • choroby neurodegradacyjne typu Alzheimer, które zaczynają się ujawniać.

 

Autor: Artur Jobda - Doświadczony trener personalny, szkoleniowiec, instruktor kulturystyki, rekreacji ruchowej oraz fitness, certyfikowany instruktor Blackroll. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych, korekcji wad postawy i nauki poprawnego wykonywania ćwiczeń, dobieraniu odpowiednich planów treningowych i żywieniowych. Pracuje z ludźmi po urazach, jak i sportowcami – zawodnikami sportów walki, biegów OCR, kolarzami.

Źródła: lekinootropowe.pl

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Odbierz 7% rabatu na pierwsze zakupy! Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i promocjami!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl